Czego spodziewać się po oddziale przyjęć?

Oddział przyjęć

Jakie są najczęstsze choroby i urazy, które trafiają na oddział przyjęć?

Istnieje wiele różnych chorób i urazów, które są widziane na oddziale przyjęć, ale do najczęstszych należą:

  • Ból klatki piersiowej, brzucha i pleców: Często może to być związane ze skurczami mięśni lub nawet długotrwałymi warunkami, takimi jak zapalenie stawów lub zapalenie oskrzeli.
  • Skaleczenia i rany: Może to obejmować poważne obrażenia spowodowane przez takie rzeczy jak noże, jak również bardziej drobne zadrapania i skaleczenia.
  • Trudności z oddychaniem: Może to obejmować zarówno astmę, jak i trudności w oddychaniu spowodowane takimi warunkami jak rozedma lub POChP.
  • Oparzenia i choroby skóry: Oparzenia mogą być spowodowane przez wszelkiego rodzaju wypadki, w tym pożary domów. Choroby skóry obejmują takie rzeczy jak egzema i łuszczyca.
  • Zakażenia ran: Są one często spowodowane przez bakterie wchodzące w skaleczenie lub wypas, co może prowadzić do poważnego zakażenia, jeśli nie jest leczone.

Jakie są procedury postępowania w razie wypadku na oddziale?

Jeśli ktoś zostanie ranny na oddziale ratunkowym, pod ręką będą zarówno pielęgniarki, jak i lekarze, którzy zajmą się sytuacją. Jeśli to konieczne, osoba ta może zostać umieszczona w ortezie szyjnej lub mieć nogę w szynie, aby pomóc w procesie leczenia.

Pielęgniarki ocenią następnie daną osobę i zdecydują, jakiego dalszego leczenia potrzebuje. Na przykład, jeśli ktoś ma ranę na nodze, pielęgniarki zdecydują o najlepszym sposobie oczyszczenia i zabandażowania tego miejsca, jak również o zastosowaniu wszelkich leków, które mogą być potrzebne do leczenia rany. Pielęgniarki zajmują się również trudnościami w oddychaniu lub kaszlem, które mogą wystąpić u danej osoby, a także wszelkimi bólami w klatce piersiowej.

Jakie są etapy procesu przyjęcia pacjenta do oddziału?

Proces przyjmowania pacjentów na oddziale ratunkowym rozpoczyna się po przybyciu do szpitala. Możesz udać się tam sam lub może Cię tam przywieźć ktoś bliski. Po przybyciu na miejsce zostaniesz przywitany przez pielęgniarkę lub innego pracownika służby zdrowia.

Zostaniesz zapytany o swój stan zdrowia i powód wizyty. Następnie zostaniesz poproszony o podpisanie formularza, który pozwoli szpitalowi na leczenie. Jeśli jest Pan/Pani niepełnoletni/a, rodzic lub opiekun musi podpisać formularz w Pana/Pani imieniu. Po podpisaniu formularza zostanie Ci przydzielone łóżko na oddziale ratunkowym. Być może będziesz musiał poczekać na przybycie pracownika służby zdrowia i dopełnienie procedur przyjęcia. Leczenie będzie zależało od stanu zdrowia. Po przyjęciu, zostaniesz poddany leczeniu w odpowiednim czasie. Personel będzie monitorował Państwa stan i zastosuje odpowiednie leczenie.